Soğuk Çekme Lama Fiyatları

Soğuk Çekme Lama fiyatları, son dönemlerde üretilen ve piyasanın en sağlam ve en dayanıklı demiri olduğu için maliyeti de fazladır. Özellikle çelik konstrüksiyonların ana taşıyıcı ve temel taşıdır. Kullanım alanları, çelik konstrüksiyon yapılarında ve otomotiv yapılarında kullanılan ürünün asıl amaçlarından biri yapıların desteklerini kuvvetlendirmek, iki profil arasında veya zemin ile tavan arasındaki bağı kuvvetlendirmektir.

Soğuk çekme lama ölçüleri alınarak işlemi uygulanan demirlerin farklı işlemlerden geçirilerek çekilme yapılması sonucu sıcak çekme elde edilir. Sıcak çekmeler, sıcak çekme lama haline getirilirken yapı itibariyle daha dayanıklı, esnek ve dış yüzeylerinin pürüzsüz olması hedeflenir. Sıcak lamalar uzun dikdörtgen kesitlerde sıcak haddelenmiş yassı bir forma sahip malzemedir. Sıcak lamalar, inşaat ve benzeri yapılarda temel güçlendirici, bunun yanı sıra korkuluk demir doğramalarında dekoratif amaçlı da kullanılabilmektedir.

Soğuk Çekme Lama Ürünleri Nerelerde Kullanılmaktadır?

Soğuk çekme lama fiyatları piyasada sağlam ve dayanıklı bir demir olduğu için maliyet olarak diğer demirlere kıyasen daha fazladır.

Genellikle EN 10278 standardına göre üretimi yapılan soğuk çekme lama ürünler, sıcak olarak çekilen demirlerin yeniden işleme alınması sonucunda üretilmektedir. Bu üretimin yapılmasındaki amaç; üretilen ürünlerin dayanıklılık ve esneklik kazanırken ayrıca pürüzsüz bir hale gelmesini de sağlamaktır.

Diğer ikamelerine göre daha dayanıklı olan bu demirler, farklı iş alanlarında yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu ürünün pek çok iş alanında tercih edilmesinin sebebi ise; üretilen ürünlerin dirençlerini kuvvetlendiriyor ve iki profili birbirleriyle birleştirirken aralarındaki bağın direncini artırıyor olmasıdır. Genel olarak soğuk çekme lama ürünlerinin kullanıldığı alanlar ise;

Beyaz eşya üretimi, zirai makine imalatı, otomotiv imalatı, yapısal çelik sektörü, yol, köprü, baraj yapımı, makine imalatı, ferforje demir imalatı, enerji nakil hatları başta olmak üzere pek çok alanda kullanılmaktadır.

Dünyada geçerli olan demir-çelik üretim standartlarına göre üretim yapan firmalar her daim kaliteden ödün vermeden faaliyetlerine devam etmektedir. Siz de ihtiyacınız olan soğuk çekme lama boru ürünlerini internetten ya da bu ürünleri satan firmalardan satın alabilirsiniz.

Soğuk Çekme Lama Ürünleri Satan Firmalar

Soğuk çekme lama üretimi, son teknoloji kullanılarak uzman bir kadroyla üretilmesi gereken ürünlerdendir.

Bilgili ve tecrübeli bir mühendislik bilgisiyle üretim yapılması gereken soğuk çekme lama fiyatları dünyada geçerli olan üretim standartlarına göre değişiklik gösterecektir.

Üretim geçmişi başarılarla dolu ise firmanın bahsetmiş olduğumuz bu özelliklere tamamen riayet ederek kaliteli ve farklı kategorilerde soğuk çekme lama ürünlerinin üretimini gerçekleştirmektedir. Siz de faaliyet alanınıza en uygun ürünün siparişini seçeceğiniz firmadan verebilirsiniz.