Soğuk çekme tel müşteri talepleri doğrultusunda uluslararası standartlarda üretim yapmaktadır.  Ayrıca , son teknolojiyi otomatik kontrol sistemleriyle donatan sıcak daldırma galvanizli tel üretim hattına sahip olmaktadır.

Galvanizli tel üretimimiz tel çekme makinalarında üretilmiş olan soğuk çekme boru tellerin erimiş çinko havuzuna daldırarak çinko kaplaması esasına dayanmaktadır. Müşterilerimizin kullanım alanları veya tercihlerine göre ticari ve yüksek kaplama üretim yapılabilmektedir. Korozyon direnci telin kullanıldığı yere ve kaplama miktarına bağlı olarak değişmektedir, kaplama miktarı arttıkça kullanım ömrü de uzamaktadır. Tercih ettikleri firma yüksek performanslı üretim ekipmanları ve kalite kontrol merkezi ile parlak yüzey, kontrollü kaplama, mükemmel dengede bir çinko-demir alaşımı ile korozyon direnci yüksek ve uluslararası standartlarda ürün sunmaktadır.

Soğuk Çekim Tel Çekme Haddeleri

Haddelenmiş çelik çubukları tekrardan işleme alarak “çekilmesi” işlemine soğuk çekme adını vermektedir. Soğuk çekme tel işleminin amacı iyileştirmiş dayanıklılık, mukavemet, esneklik ve pürüzsüz dış yüzey elde etmektir. İlk adım, sıcak haddelenmiş çubukların yüzeyinde istenmemekte olan  tufal tabakasını uzaklaştırması amacıyla yüzey temizleme  uygulamaktır.

Önceden asit kullanılarak yapılan bu işlem son yıllarda, kumlama adı verilen; yüksek basınçlı çelik granüllerin çubuk yüzeyine püskürtülmesi işlemiyle yürütülmektedir. Yüzeyi temizlenen çubuklar uygun ölçüdeki “mühre” ismi verilen kalıplar içerisinden çekilerek geçirilmektedir. Çekilme işleminden çıkan soğuk çekme tel malzemeler özel silindirik merdaneler arasından geçirilerek doğrultma işlemine  tutulmaktadır. Sonrasında ise malzemeler pah kırma ve boy kesim işlemlerine alınmaktadır.

Soğuk Çekme Lama

Soğuk Çekme Lama demiri, son dönemlerde üretilen ve piyasanın en sağlam ve en dayanıklı demiridir.

Özellikle çelik konstrüksiyonların ana taşıyıcı ve temel taşı olmaktadır. Kullanım alanları, çelik konstrüksiyon yapılarında ve otomotiv yapılarında kullanılmaktır. Ürünün asıl amaçlarından biri yapıların desteklerini kuvvetlendirmek, profillerin arasında veya zemin tavan arasındaki bağı kuvvetlendirmektir.

Soğuk çekme lama ölçüleri alarak işlemi uygulayanlar  demirlerin farklı işlemlerden geçirmektedir. Çekme yapmasıyla sıcak çekme elde etmektedir. Sıcak çekmeleri  lama haline getirirken yapı itibariyle daha dayanıklı esnek , dış yüzeylerinin pürüzsüz olması hedeflenmektedir. Sıcak lamalar uzun dikdörtgen kesitlerde sıcak hadde eden yassı bir forma sahip malzemedir. İnşaat , benzeri yapılarda temel güçlendirici, bunun yanı sıra korkuluk demir doğramalarında dekoratif amaçlı kullanılabilmektedir.