Soğuk Çekme Lama demiri, son dönemlerde üretilen ve piyasanın en sağlam ve en dayanıklı demiridir, özellikle çelik konstrüksiyonların ana taşıyıcı ve temel taşıdır. Kullanım alanları, çelik konstrüksiyon yapılarında ve otomotiv yapılarında kullanılan ürünün asıl amaçlarından biri yapıların desteklerini kuvvetlendirmek, iki profil arasında veya zemin ile tavan arasındaki bağı kuvvetlendirmektir.

Soğuk lama ölçüleri alınarak işlem uyguladıkları demirlerin farklı işlemlerden geçirerek çekme yapması sonucu sıcak çekme elde edilmektedir. Sıcak çekmeleri lama haline getirirken yapı itibariyle daha dayanıklı, esnek ve dış yüzeylerinin pürüzsüz olması hedeflenmektedir. Sıcak lamalar uzun dikdörtgen kesitlerde sıcak haddelenmiş yassı bir forma sahip malzemedir. İnşaat ve benzeri yapılarda temel güçlendirici, bunun yanı sıra korkuluk demir doğramalarında dekoratif amaçlı da kullanılmaktadır.

Soğuk Lama Ürünleri Nerelerde Kullanılmaktadır?

Genellikle EN 10278 standardında üretimi yapılan soğuk lama ürünler, sıcak  çekilen demirlerin  işleme alınmasıyla üretilmektedir. Bu üretimin yapılmasındaki amaç; üretilen ürünlerin dayanıklılık ve esneklik kazanırken ayrıca pürüzsüz bir hale gelmesini de sağlamaktır.

Diğer ikamelerine göre daha dayanıklı olan bu demirler, farklı iş alanlarında yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu ürünün pek çok iş alanında tercih edilmesinin sebebi ise; üretilen ürünlerin dirençlerini kuvvetlendirmesidir. Ve iki profili birbirleriyle birleştirirken aralarındaki bağın direncini artırıyor olmasıdır. Genel olarak çekme lama ürünlerinin kullanıldığı alanlar ise;

Beyaz eşya üretimi, zirai makine imalatı, otomotiv imalatı, yapısal çelik sektörü önemlidir. Yol, köprü, baraj yapımı ferforje demir imalatı, enerji nakil hatları  olmak üzere çok alanda kullanılmaktadır.

Dünyada geçerli olan demir-çelik üretim standartlarına göre üretim yapan firmalar her daim kaliteden ödün vermeden faaliyetlerine devam etmektedir. İhtiyacınız olan soğuk çekme lama boru ürünlerini internetten veya ürünleri satan firmalardan satın alabilirsiniz.

Soğuk Lama Ürünleri Satan Firmalar

Soğuk çekme lama üretimi, son teknoloji kullanılarak uzman bir kadroyla üretilmesi gereken ürünlerdendir.

Mühendislik bilgisiyle üretim yapılması gereken çekme lama fiyatları dünyada geçerli  üretim standartlarına göre değişiklik gösterecektir. Bu nedenle bu alanda çalışan bulunduğu mühendislerin bulunması gerekmektedir.

Üretim geçmişi başarılarla dolu ise firmanın bahsetmiş olduğumuz bu özelliklere tamamen riayet etmelidir. Kaliteli ve farklı kategorilerde soğuk lama ürünlerinin üretimini gerçekleştirmektedir. Siz de faaliyet alanınıza en uygun ürünün siparişini seçeceğiniz firmadan verebilirsiniz.